Ocean nie poddał się tak łatwo ale to już historia.

Ocean nie poddał się tak łatwo ale to już historia. No cóż, po odpoczynku. Dzień dwudziesty trzeci, czas w drogę – dziś w stronę oceanu. Dzień zaczął się deszczem, potem wiatr w twarz nie dawał posuwać się naprzód, kiedy ustał zaczęła się taka płaszczyzna, że po godzinie pedałowania widziałem ten sam punkt na horyzoncie – myślałem, że mi psychika padnie. Kiedy zaczęły się górki aż odetchnąłem, ale przeszło mi bo górek było więcej niż potrzebowałem na całej trasie… Wszystko jakby sprzysięgło się przeciwko mnie, jakbym miał nie zdobyć linii brzegowej, ale dotarłem , zrobiłem zdjęcia i to jakie , i  z kim…

Ocean

Ocean

Eskarikasko

Eskarikasko

Na parkingu odnalazłem przyjaciół Baskijczyków z Hiszpanii, którzy dwa dni wcześniej wyruszyli z Bordeaux. Była nieskończona kombinacji kempingów, dróg itd aby się nie spotkać a jednak los się do nas uśmiechnął. To pewnie w nagrodę, bo nie dość , że pokonałem przeszkody stawiane przez Neptuna to jeszcze wymagało to przejechania 140 km… Tak, tak  140 km z palcem w pośladkach – po dodaniu powietrza do kół.

Miłe spotkanie z Rober ( nie lubił aby dodawać “t” na końcu , choć też Robert) i Aintzane ( Gloria – ale też nie lubiła tej wersji ) trwało długo i zaowocowało wieloma ciekawymi opowieściami. Miło posłuchać wspaniałych ludzi, dumnych ze swego pochodzenia. Wkraczamy do kraju Basków już we Francji, bo okazuje się , że Baskowie to nie tylko ludność Hiszpanii. Już w przygranicznych miastach widać wiele flag narodowych Basków i słychać ich wspaniały język brzmiący melodyjnie niczym zaszyfrowana zaawansowanym kluczem kryptograficznym wiadomość.
Ich pomoc w następnym dniu okaże się bezcenna, ale o tym już w następnym artykule…

PS. było pięknie, teraz jest jeszcze piękniej 🙂 Ocean robi wrażenie.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Rober Imaz pisze:

    Go Forrest, go !! You´re a PEREGRINO
    The road by the coast is hard but is beautiful. Lisbon is closer.
    Enjoy your “Camino” and don´t forget this: TOO MUCH LUGGAGE FOR YOUR KNEE
    Good luck my friend!!

Leave a Reply

Translate »