Dzień trzeci: z Koln do Koblenz wzdłuż Renu

Dojechałem jeszcze w nocy. Trochę trudno było się wyciszyć po śpiewach poprzedniej nocy. Krótka drzemka na dworcu w oczekiwaniu na otwarcie aptek po prawdziwą aspirynę i w drogę.

To już inny świat,  ścieżki wzdłuż Renu prowadzą tam gdzie mają prowadzić… Podobno przejechałem przez kilka dużych miast w tym Bon a nie dostrzegłem żadnych oznak miasta. Ścieżki dobrze zaplanowanie, wyśmienicie utrzymane i wykorzystywane na maksa. Jest pięknie. Gdyby ktoś potrzebował namiar na ścieżki wzdłuż Renu podaję link na dość dobrą stronę w języku polskim z interaktywną mapą. Niemcy umieją dbać o biznes turystyczny…

Po 10 godzinach daję sobie odpoczynek w Koblenc. Co tu pisać ? Dalej pięknie.

IMG_0764

wzdłuż Renu

HPIM0938 HPIM0922

Daję sobie spoczynek na polu namiotowym  przy Renie w bardzo miłym otoczeniu ok sztuk 10 pozytywnie zwariowanych ludzi jak ja. Jedni jadą w górę Renu inni w dół … Niestety nie spotkałem takiego co by chciał do Lizbony.

Ogólna wskazówka porozumiewania się w języku Niemieckim: wystarczy kiwać głową i mówić od czasu do czasu “Ja” .. od tak jakbyś po polsku próbował zaczynać zdanie od “Ja”. To wystarczy do prowadzenia długich i ciekawych  rozmów. Ja zawsze po jakimś czasie kiedy jednak chętnie powiedziałbym coś  o sobie zmieniam  język  na angielski. Kiedy chcę się zabawić uczę ich śpiewu i języka polskiego o czym można poczytać w poprzednim poście “Wsiąść do pociągu, byle jakiego ….”

Mój syn mówi, że w języku Niemieckim nawet kocham brzmi jak wywołanie III wojny światowej. To bzdury.! Niemiecki jest bardzo melodyczny a Niemcy bardzo grzeczni i życzliwi. Dzień czarty rozpoczynam od bardzo miłej pogawędki dwóch bardzo sympatycznych Niemców o 6.05 rano  pod moim namiotem. Nie wiem co mówili , bo nie widziałem ich rąk ale zapowiada się wspaniały dzień czwarty. Skąd wiem , że o 6.05 ? Bo przyszli grzecznie zapytać ! Gdyby nie to, że z kubkiem świetnej kawy i czekoladowymi ciastkami to bym im nie wybaczył.   Nie wiem czy to aspiryna czy coś w tej kawie było, ale samopoczucie znacznie się polepszyło mimo, że wcześniej brało mnie przeziębienie. Zatem warto na chwile się powstrzymać od wybuchu  …. i cieszyć się życiem wzdłuż Renu już od 6.05 .

Możesz również polubić…

Leave a Reply

Translate »